Paweł Kowalski z Krzywoustego 8. w Polsce w Olimpiadzie Policyjnej

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku,  odbyły się zawody centralne  XV Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Akademię Policji w Szczytnie. Wielki sukces odniósł Paweł Kowalski – uczeń czwartej klasy  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. W rywalizacji z rówieśnikami zajął  8. miejsce w Polsce, uzyskując jednocześnie tytuł finalisty olimpiady. Dodatkowo Paweł otrzymał indeks Akademii Policji w Szczytnie i tym samym po maturze zostanie przyjęty na wybrany kierunek studiów  dla osób cywilnych, bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym. Opiekunem ucznia jest Andrzej Kinderman.

Zawody centralne Olimpiady Policyjnej składają się z dwóch podstawowych części: pierwszej – egzaminu ustnego obejmującego zagadnienia z bezpieczeństwa, roli i zadań Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo oraz drugiej – zmagań sportowych.

Podczas uroczystego zakończenia olimpiady pani Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszka Choromańska wręczyła najlepszym olimpijczykom, w tym Pawłowi, nagrody rzeczowe, upominki oraz indeksy.

Gratulując Pawłowi sukcesu olimpijskiego, życzymy kolejnych osiągnięć naukowych.