Aleksandra Podraza zwyciężczynią II Licealnego Konkursu Wiedzy o Atmosferze

Już od dwóch lat  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią obchodzony jest   Dzień Atmosfery, którego ważnym wydarzeniem jest konkurs wiedzy.

Tegoroczny II Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze, w którym brało udział 18 uczennic i uczniów składał się z dwóch części. W finale wzięło udział dziesięcioro najlepszych uczestników z klas drugich i trzecich. Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Podraza (klasa 2agB) – laureatka I miejsca, Julia Adamczyk (3ag) – laureatka II miejsca oraz Nina Kubacka (3ag), Aleksandra Sykora (2agB) i Olgierd Mazurkiewicz (2agB) – laureaci III miejsca. Ponadto wyróżniona została Julia Leppert (3mi).

Uroczyste podsumowanie II Licealnego Konkursu Wiedzy o Atmosferze, które miało miejsce 24 kwietnia 2024 r. w sali geograficznej liceum zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Aleksandra Białka. Pani dyrektor wraz z organizatorem konkursu – nauczycielem geografii Andrzejem Kindermanem, wręczyła  uczennicom i uczniom okolicznościowe dyplomy i upominki.

Przeprowadzony konkurs był częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Pasjonaci geografii w Krzywoustym” finansowanych przez organ prowadzący liceum – Powiat Nakielski.