Pokaż język – byle polski. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Krzywoustym

21  lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego głównym zadaniem jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego celebrowaliśmy ten wyjątkowy dzień 27 lutego. Wydarzenie zostało przygotowane przez klasę II humanistyczną pod opieką pani prof. Justyny Misterkiewicz.

Wydarzenie otworzyła pani Dyrektor Aleksandra Białka, która podkreśliła istotną  rolę  języka polskiego jako fundamentalnego elementu kultury narodowej. W turnieju polonistycznym udział wzięły klasy pierwsze. Wybrani uczniowie reprezentowali oddziały  klasowe , uczestnicząc w różnorodnych konkurencjach takich jak np. odgadywanie tytułów lektur na podstawie emotek, łamańce językowe, kalambury, quiz z wiedzy o języku, va banque – turniej  wiedzy o  literaturze, sztuce oraz gramatyce języka polskiego. Odbył się również pokaz mody. Uczniowie wcielili się w role bohaterów wylosowanego dzieła literackiego.

Każdej z uczestniczących klas wręczono dyplom, a najlepsi zostali uhonorowani statuetką. Serdecznie gratulujemy wygranej klasie I humanistycznej! Dziękujemy za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas wszystkim uczestnikom turnieju polonistycznego oraz jego organizatorom.

Uczniowie klasy II humanistycznej