„Sokratesi Księcia Krzywoustego” Gala Ucznia Zdolnego w I LO

21 czerwca 2023 r. o godz. 17:00 w zabytkowej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się uroczysta Gala Ucznia Zdolnego „Sokratesi Księcia Krzywoustego” dedykowana laureatom i finalistom  olimpiad przedmiotowych, konkursów, turniejów i zawodów sportowych. 76 wyróżnionych  licealistów otrzymało statuetki w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, przyrodnicze, języki obce, profilaktyka i sport. Specjalne miejsce zajęło prestiżowe wyróżnienie Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty- pana Marka Gralika dla Bartosza Odora (finalisty 46. Olimpiady Języka Niemieckiego)  i jego opiekuna Rozalii Wencel.  W mieniu organu nadzorującego I LO nagrodę wręczyła dyrektor Aleksandra Białka.

Odznaczonym uczniom towarzyszyli rodzice i nauczyciele, których zaangażowanie i wsparcie przyczyniły się do sukcesu niejednokrotnie wypracowanego wytrwałością, uczniowską ciekawością świata i chęcią rozwoju własnego talentu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicestarosta Nakielski- Tomasz Miłowski, przedstawiciele Rady Rodziców I LO  oraz patroni i sponsorzy Gali Ucznia Zdolnego, bez pomocy których niemożliwe byłoby zorganizowanie kolejnego przedsięwzięcia promującego talent młodzieży I LO.

Zgromadzonych gości w murach I LO przywitała dyrektor Aleksandra Białka, wskazując na satysfakcjonujące  poczucie dumy z osiągnięć swoich uczniów, ogromną i znaczącą rolę rodziców wspierających działania swoich dzieci oraz nauczycieli będących mentorami motywującymi licealistów do przekraczania własnych granic możliwości intelektualnych i fizycznych. „Talent określa co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest.(…) Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego”- cytując T. Pratchetta, dyrektor  dodała, że sukces i talent mają przede wszystkim czynić człowieka lepszym.

O roli sukcesu w życiu młodego człowieka opowiedziała  uczestnikom gali psycholog I LO- Magdalena Należyty, muzycznych wrażeń dostarczyły wokalistki – uczennice I LO, na fortepianie akompaniował  nauczyciel muzyki w I LO- Michał Gacka, a  galę przygotowaną przez panie: Katarzynę Pawlak- Marosz i Katarzynę Łapińską poprowadzili konferansjerzy :Anna Marosz i Konrad Polaszewski.

Sponsorzy Gali Ucznia Zdolnego:

-Krajowa Grupa Spożywcza S.A. „Cukrownia Nakło”

-Winnica „Słoneczny Zakątek” Magdalena Różniak

-Firma 4Sprint Karol Bala

-Bank Spółdzielczy Nakło nad Notecią

-Studio Stylizacji i Urody Jolanta Madaj

 

ZDJĘCIA: Dariusz Górzyński