Tymoteusz Sobczak i Paweł Kowalski odebrali mandaty poselskie

26 maja 2023 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia mandatów poselskich na XXIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, której temat brzmiał „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”. W wydarzeniu uczestniczyli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza – Dyrektor Biura Wojewody Grzegorz Roszak. Uczniowie Krzywoustego w ramach rekrutacji pogłębiali wiedzę dotyczącą ludności żydowskiej zamieszkującej tereny Gminy Nakło nad Notecią.

Województwo Kujawsko-Pomorskie będzie reprezentować 26 osób, jednak warto podkreślić, że wśród uczniów powiatu nakielskiego jedynie Paweł i Tymoteusz zostali wyróżnieni tą zaszczytną funkcją.

Materiał: Tymoteusz Sobczak, przewodniczący SU