Uczniowie Krzywoustego na Olimpiadzie Teologicznej

„Co w dokumencie Konferencji Episkopatu Polski «Chrześcijański kształt patriotyzmu» określane jest jako «skarbnica i nauczycielka przenikniętego chrześcijańskim duchem szlachetnego patriotyzmu»?” – to jedno z trzydziestu pytań, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy XXX Olimpiady Teologii Katolickiej.

W etapie diecezjalnym, który odbywał się w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej, dnia 4 marca 2020 r. udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Łukasz Urbański, Szymon Stasinowski oraz Hubert Olszewski. W tym roku hasłem przewodnim Olimpiady Teologii Katolickiej są słowa „Dumni z Ewangelii i z Polski”. To nawiązanie do stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Wiele aspektów, z którymi musieli zapoznać się uczestnicy, zgłębiając odpowiednią literaturę, dotyczyło miłości bliźniego oraz miłości do ojczyzny.

Uczniów do Olimpiady przygotował ks. Igor Wichrowski