Uczniowie Krzywoustego w Parlamencie Europejskim

W dniach 13-16. 09 2022 przedstawiciele naszego liceum na zaproszenie europosła Kosmy Złotowskiego odwiedzili Strasburg. W planie wyjazdu było zwiedzanie miasta bardzo ważnego w historii zarówno francuskiej, jak i niemieckiej oraz Parlamentu Europejskiego. W Parlamencie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem europarlamentu oraz spotkania z Panem europosłem. W czasie odwiedzin trwało również posiedzenie plenarne, które można było obserwować na żywo z balkonów sali plenarnej. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przełoży się na większe zainteresowanie i świadomość w sprawach związanych z naszym krajem oraz całą Unią Europejską.

I Liceum w Strasburgu reprezentowali: Alex Baliniak (1 ag B), Maja Smażyk (2 ag), Urszula Dąbrowska (3 ag),  Tymoteusz Sobczak (3 mh), Filip Kaczmarek (4 mh), Maksymilian Tarapacki (4 mh).

Tymoteusz Sobczak