VI EDYCJA KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO „CZTERY ŻYWIOŁY” JUŻ ROZSTRZYGNIĘTA!!!!

28 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych  „Cztery żywioły”. Była to już VI edycja konkursu zatytułowana „Czyste powietrze – zdrowy człowiek”.

Celem konkursu jest popularyzacja nauk przyrodniczych oraz zwrócenie szczególnej uwagi na temat ochrony środowiska. Do konkursu zgłosili się uczniowie z Wyrzyska, Łobżenicy, Dziewierzewa, powiatu nakielskiego. W zmaganiach uczestniczyło 31 uczniów.

Przybyłych nauczycieli i uczniów przywitał Starosta Powiatu Nakielskiego Pan Tomasz Miłowski, Dyrektor I LO Pan Paweł Darul oraz nauczyciele przedmiotów ścisłych: Lidia Mathews, Wiesława Wojciechowska, Kamila Stasiewska i Andrzej Kinderman.

Uczniowie  rozwiązali test składający się z 40 zadań zamkniętych. W czasie krótkiej przerwy posilili się pączkami i zwiedzili naszą szkołę. W drugiej części konkursu dziesięciu uczniów, którzy uzyskali najwyższą punktację odpowiedziało na 20 pytań otwartych. Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Uczestnicy konkursu z zainteresowaniem wysłuchali również wystąpienia przedstawiciela UMiG w Nakle nad Notecią. Pan Radosław Sztubinski omówił działania naszej gminy w zakresie ograniczenia niskiej emisji i poprawy jakości powietrza.

Przy organizacji konkursu pomagali uczniowie klasy II medycznej.

Zwycięzcami konkursu w tym roku zostali:

I miejsce – Kacper Wachowski – uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku,

II miejsce – Bartosz Kraiński – uczeń Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią,

III miejsce – Hubert Olszewski – uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią.

Uczniowie otrzymali cenne nagrody sponsorowane przez Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Starostwo Powiatowe.

Wszystkim gościom, uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za przybycie i gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy sponsorom nagród oraz uczniom klasy II medycznej za organizację.

Zapraszamy w przyszłym roku!!!

organizatorzy konkursu