Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego 2016

9 grudnia 2016 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca VII edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego 2016”. W tym roku przyznano 15 nagród indywidualnych oraz dwie grupowe. Tytuł ten przyznawany jest każdego roku osobom, które  są najbardziej zaangażowane w pomaganie innym i konsekwentnie dbają o los potrzebujących wsparcia. W gronie indywidualnie wyróżnionych wolontariuszy w powiecie nakielskim znalazło się pięć uczennic naszej szkoły. Wyróżnienia zostały wręczone przez Starostę Nakielskiego i Prezes Fundacji „Salus Homini”.

Statuetki „Wolontariusz Roku 2016”  otrzymały:

1. Klaudia Koralewska – klasa II prawnicza
  2. Patrycja Müller – klasa II prawnicza
  3. Natalia Niemczyk – klasa II politechniczna
  4. Ewelina Madajska – klasa III ogólna angielska
  5. Anna Marciniak – klasa III ogólna angielska

Klaudia, Patrycja i Natalia pomagają w terapii domowej dziecka niepełnosprawnego współpracując z Fundacją „Daj szansę” z Torunia. Ewelina i Ania pomagały w terapii dzieci autystycznych we współpracy z Bydgoskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Autyzmem i ich Rodzinom. Ewelina od kilku lat wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a Ania w bieżącym roku  dołączyła do grona wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” rejonu nakielskiego.