Zwycięstwo w konkursie językowym „Multilingua”

W ZSP im. Stanisława Staszica został rozegrany VIII Regionalny Turniej Językowy „Multilingua”. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział pięć czteroosobowych zespołów. W skład drużyny I LO im. B. Krzywoustego weszli: Anna Marciniak, Julia Urbańska, Jakub Jurek i Paweł Hejza. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi umiejętności i wiedzę z języka angielskiego i niemieckiego.

Przedstawiciele Krzywoustego wykazali się bardzo dobrą znajomością języków obcych, i w rezultacie zajęli pierwsze miejsce w konkursie. Zwycięzcy otrzymali puchar oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Sukces ten jest doskonałym potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania języka angielskiego i niemieckiego w naszym liceum. Wspólny wysiłek uczniów i nauczycieli przynosi wymierne i satysfakcjonujące efekty.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Materiał: Romana Jelińska