Uroczystość pożegnania klas IV

26 kwietnia 2023r. w zabytkowej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się Uroczysta Gala Zakończenia Roku Szkolnego dla Uczniów Klas IV.

93 licealistów po raz ostatni uczestniczyło w szkolnej akademii, żegnając się z wychowawcami, nauczycielami i młodszym koleżeństwem. Nie brakowało łez wzruszenia podczas montażu słowno – muzycznego przygotowanego dla absolwentów przez uczniów klasy III angielsko -geograficznej wraz z nauczycielem języka polskiego –panią Beatą Tomaszewską oraz nauczycielem muzyki – panem Michałem Gacką.

Tegorocznym maturzystom  wręczono sfinansowane przez Radę Rodziców wyróżnienia i  nagrody za sukcesy w nauce i działalność w Samorządzie Uczniowskim. Towarzyszącym wychowawcom – paniom:  Lidii Mathews, Anicie Marciniak, Justynie Michalskiej i  rodzicom uczniów dyrekcja przekazała  listy gratulacyjne i podziękowania za współpracę.

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego jest wręczenie uczniowi z najwyższą średnią” Złotej Odznaki” i tytułu „Primus inter Pares”. Ten z rąk dyrektora – Aleksandry Białka  otrzymała Agnieszka Bala – uczennica klasy matematyczno – humanistycznej.

W uroczystości udział wziął Dyrektor Wydziału Edukacji – pan Maciej Maciejewski, który gratulując ukończenia szkoły, słowa uznania i podziwu skierował do absolwentów I LO, szczególną uwagę zwracając na osiągnięcia edukacyjne uczniów klasy IV matematyczno- humanistycznej, IV biologiczno- chemicznej i IV angielsko-geograficznej.

W imieniu wychowawców klas IV głos zabrała pani Justyna Michalska. Wspominając wspólne chwile spędzone w Krzywoustym, życzyła maturzystom wiary w siebie, wierności wyznawanym wartościom i determinacji w realizacji życiowych celów.

„Koniec jest zawsze początkiem nowego stanu. Choć nic się nie zmieniło, gdy nie jesteś tym, kim byłeś”- tymi słowami przybyłych gości przywitała dyrektor – Aleksandra Białka, która swoim uczniom kończącym przygodę z nakielskim ogólniakiem życzyła młodzieńczej pasji poznawania świata,  odwagi w budowania swojej przyszłości oraz mądrze wytyczonych celów- z jednej strony na miarę swoich możliwości, z drugiej – o krok dalej. Absolwentów pożegnała słowami „Będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóżcie wygodne buty, bo macie do przejścia całe życie”.

Oto najlepsi uczniowie I LO:

Klasa 4 mh

 1. Agnieszka Bala
 2. Sobczak Tymoteusz
 3. Świder Miłochna
 4. Piotrowska Weronika
 5. Kowalski Paweł
 6. Tercjak Maksymilian
 7. Leper Kinga
 8. Mizera Hubert
 9. Pinkowska Laura
 10. Urban Wiktoria
 11. Woźna Julia
 12. Malikowska Amelia

Klasa 4 bch

 1.   Neulitz Magdalena
 2. Pawlak Justyna
 3. Lisiecka Weronika
 4. Dmochewicz Hubert
 5. Ksobiak Mieszko
 6. Kokoszewska Julia
 7. Kwiatkowska Agata
 8. Weltrowska Anna
 9. Wełnicka Zuzanna
 10. Lasek Natalia
 11. Łukaszewicz Zofia
 12. Walkowiak Julia
 13. Tuszyński Eryk
 14. Kokoszewska Kinga

Klasa 4 ag

 1. Świniarek Aleksandra
 2. Latzka Lena
 3. Maciejewska Marcelina
 4. Kuna Małgorzata
 5. Dąbrowska Urszula
 6. Siuzdak Błażej
 7. Mróz Karolina
 8. Ziarnik Szymon
 9. Kaczyńska Julita
 10. Klesiński Gracjan

zdjęcia: Dariusz Górzyński