Aktywna przerwa z piłką nożną

26 kwietnia 2023 roku w Krzywoustym odbyła się kolejna aktywna przerwa. Rozegrano mecz piłki nożnej między najlepszymi zawodnikami naszej szkoły. Czas gry wynosił dwa razy po 10 minut, bez przerwy. Wynik meczu to 4:1, a zwycięska drużyna zagrała w składzie Maciej Janik, Mateusz Klimek, Franciszek Okoniewski, Hubert Dmochewicz, Mieszko Ksobiak.

Piłka nożna jest najpopularniejszą grą zespołową, mającą na świecie aż kilka miliardów fanów. Dzięki treningom piłkarskim można zmniejszyć swój stres. Poprawia się nastrój, jakość snu, gra wpływa na odprężenie i relaksację organizmu. Naukowo potwierdzono, że przebywanie na świeżym powietrzu sprawia, że rośnie liczba połączeń nerwowych w mózgu, co wspomaga proces myślenia.

Materiał: Agnieszka Góral