Kornelia Sieja i Błażej Siuzdak z Krzywoustego wyróżnieni w Geo-Planecie

Komitet Organizacyjny XV Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta” ogłosił 26 lutego 2024 r. wyniki tegorocznej edycji. W konkursie I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentowało 14 uczennic i uczniów. Duży sukces odnieśli Kornelia Sieja uczennica klasy III matematyczno-informatycznej oraz Błażej Siuzdak uczeń klasy IV angielsko-geograficznej uzyskując tytuł wyróżnionych w konkursie. Pozostali młodzi geografowie zostali uhonorowani dyplomem uznania.

Do „Geo-Planety”  młodzież przygotowali nauczyciele geografii Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Czynne uczestnictwo w konkursie dostarczyło młodzieży rozrywki umysłowej oraz było sprawdzeniem ich umiejętności, a jednocześnie przyczyniło się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu geografii.

Ogólnopolski konkurs „Geo-Planeta” przeprowadzony został przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.