Uczniowie Krzywoustego w konkursach anglojęzycznych na szczeblu rejonowym – VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o USA oraz Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy

11 marca dotarła do nas dobra wiadomość dotycząca VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Uczniowie klasy drugiej i czwartej o profilu angielsko-geograficznym, Alex Baliniak oraz Błażej Siuzdak, zostali zakwalifikowani do finału regionalnego. Obaj uzyskali najwyższy wynik ex aequo w szkolnych eliminacjach, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Tegoroczna tematyka przewodnia edycji konkursu, którego celem jest popularyzacja wiedzy o Stanach Zjednoczonych, to Zasłużeni Amerykanie w XXI wieku. Szósta edycja konkursu jest organizowana przez IX Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy oraz Wyższą Szkołę Gospodarki.

Z kolei w najbliższy piątek troje naszych licealistów weźmie udział w regionalnym finale Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego, którego tegoroczne hasło brzmi There is nothing either good or bad but thinking makes it so. Maja Ciesielska (3bch), Julian Pawłowski (2agA) i Alex Baliniak (2agB) zaprezentują swoje przemówienia w języku angielskim, w których interpretują temat przewodni na swój indywidualny sposób. Etap regionalny w tym roku odbędzie się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

Opiekunami finalistów konkursów są: Adela Koc, Romana Jelińska i Anita Krzyżanowska.