Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Sukces licealistek!

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 5 marca w Nakielskim Ośrodku Kultury. Zaprezentowały się wspaniale.
Oliwii Kaniewskiej (2 hum.), w Turnieju Poezji Śpiewanej, przyznano I miejsce za autorską interpretację wiersza Zbigniewa Herberta „Głos” (muzyka: Justyna Misterkiewicz) oraz reinterpretację piosenki Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”. Oliwia ujęła jury również  interpretacją fragmentu powieści Doroty Kotas „Czerwony młoteczek”.
W Turnieju Recytatorskim I miejsce zdobyła Klaudia Pydyś  (2 hum.). Fragment „Anatomii melancholii”, szesnastowiecznej prozy Roberta Burtona, w jej interpretacji zabrzmiał bardzo współcześnie. Klaudia ujęła jury oraz zgromadzoną publiczność wrażliwością i dojrzałością interpretacyjną w wierszu „Apokaliptyczny crossplay” Kacpra Ussa.  Recytatorka umiejętnie podkreśliła krytyczno -refleksyjny charakter wiersza. Doskonale oddała ironiczny wydźwięk utworu oraz odnalazła  się w konwencji literackiej – stylizacja biblijna.
Uczennice zakwalifikowały się do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 23 marca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia !