Martyna Gapa laureatką XVIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „ Zabytki naszego regionu”

10 czerwca 2022 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy miała miejsce gala finałowa XVIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „ Zabytki naszego regionu”.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego?”. Uczestnicy w swoich pracach przedstawili różne obiekty z rodzinnych stron, które równocześnie uwiecznili na własnoręcznie wykonanych zdjęciach. Z I LO 7 uczniów opracowało niezwykle interesujące zabytki architektury naszego regionu, np. pałac w Samostrzelu i w Runowie Krajeńskim, spichlerz w Nakle, czy zabytkowy budynek liceum im. B. Krzywoustego.
Swoje konkursowe skarby znaleźli : Weronika Mizera, Błażej Siuzdak, Jan Przytarski, Wiktoria Pinkowska, Martyna Gapa, Weronika Nowak i Maksymilian Tercjak. Wśród nagrodzonych znalazła się Martyna Gapa z klasy I ag, która opisała pałac w Runowie Krajeńskim i zyskała uznanie komisji za wykonane zdjęcia.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że I LO w Nakle zostało wyróżnione nagrodą rzeczową Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla najbardziej aktywnej szkoły za zaangażowanie nauczycieli i uczniów.

Warto zaznaczyć, że od lat opiekunem merytorycznym uczniów jest Pani Violetta Hejza, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.
Gratulujemy nagrodzonej Martynie i życzymy kolejnych sukcesów.