Wokalistki z Krzywoustego wypadły śpiewająco

Agata Bednarek, Amelia Jaskólska, Marysia Liedke, Marcelina Madzińska, Ania Marosz i Wiktoria Pinkowska reprezentowały I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią podczas XIII Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, który odbył się w Olszewce 8 czerwca 2022 roku.

Występy wszystkich naszych dziewczyn, które zmierzyły się w konkursie z osobami reprezentującymi inne szkoły średnie z naszego powiatu, należy zaliczyć do bardzo udanych. Zdanie to podzieliła przewodnicząca jury w swoim wystąpieniu przed odczytaniem nazwisk osób nagrodzonych i wyróżnionych, podkreślając wysoki poziom wszystkich uczestników.

W przypadku piosenkarek z Krzywoustego wyróżnienie w konkursie zdobyły Ania Marosz i Wiktoria Pinkowska, które zaśpiewały w duecie piosenkę „Sign of the Times”. Trzecie miejsce zajęła Agata Bednarek za wykonanie piosenki „Liquid Smooth”. Drugie miejsce ex aequo przypadło Ani Marosz, która zaśpiewała utwór „Fight or Flight”, oraz Marysi Liedke, która z towarzyszeniem skrzypka Adama Technera wykonała piosenkę „Happier”. Pierwsze miejsce jury przyznało Wiktorii Pinkowskiej za jej interpretację piosenki „Hero”.

Dziewczęta przygotowywały się do konkursu pod kierownictwem Marty Trudzińskiej, którą wspierali Anita Krzyżanowska, Katarzyna Madzińska i Andrzej Otto.

Opiekunowie dziewcząt oraz Dyrekcja I LO im. B. Krzywoustego serdecznie dziękują panu Leopoldowi Zwolińskiemu za zapewnienie naszym wokalistkom nieodpłatnego dojazdu do Olszewki.

Andrzej Otto

Zdjęcia: Marta Trudzińska, Anita Krzyżanowska