WIELKI SUKCES UCZNIÓW KRZYWOUSTEGO

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią Tymoteusz Sobczak i Hubert Olszewski osiągnęli wielki sukces, uzyskując tytuł finalisty VI Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego.

Zawody finałowe odbyły się w dniu 31.05.2022 roku na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczestnicy musieli się zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru z działu Prawa Kanonicznego dotyczącego rodziny, wychowania oraz edukacji. Pytaniem, które najbardziej zaskoczyło uczniów było: „ Jakie warunki należy spełnić, aby mógł powstać Uniwersytet Katolicki ?”.

Tymoteusz i Hubert wykazali się dobrą znajomością Kodeksu Prawa Kanonicznego, wiedzą oraz umiejętnością analitycznego myślenia. Uczniowie oprócz swojego niewątpliwie wielkiego talentu włożyli ogrom pracy, aby przyswoić oraz zrozumieć tekst Prawa Kanonicznego.  Pod tym względem Tymoteusz oraz Hubert są przykładami sumienności, systematyczności i konsekwencji w dążeniu do założonego celu.

Tytuł finalisty uprawnia Tymoteusza i Huberta do przyjęcia,  bez postępowania rekrutacyjnego, na kierunek prawa kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Do zawodów uczniów przygotowali katecheci – ks.  Arkadiusz Napierała oraz ks. Igor Wichrowski.