Niecodzienna lekcja muzyki klas pierwszych

Ostatni dzień września w nakielskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego rozpoczął się muzycznie. Michał Gacka, który niedawno dołączył do grona pedagogicznego tej szkoły, zorganizował dla uczniów pierwszych klas audycję muzyczną. Wraz ze swoimi synami, Kacprem, Karolem i Ignacym, przygotował krótki program muzyczny na instrumenty perkusyjne i fortepian. W repertuarze znalazło się pięć fragmentów znanej kantaty scenicznej „Carmina Burana” Karla Orffa, a były to w kolejności- O Fortuna, Fortune plango vulnera, Circa mea pectora, In trutina i i Tempus est Iucundum. W dalszej części koncertu do wspólnego muzykowania pan Michał Gacka zaprosił najpierw uczniów, potem nauczycielki. Tematem była improwizacja perkusyjna. Zadanie polegało na zainicjowaniu rytmu na dowolnym instrumencie, do którego zespół rozpoczynał improwizację perkusyjną. Na końcu do zabawy włączyły się także panie dyrektor. Koncert i artyści zostali przyjęci entuzjastycznie. W planach jest organizacja kolejnych muzycznych spotkań z młodzieżą.