NOWA SALA FITNESS W KRZYWOUSTYM !!!

Uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce od 19 października 2020 roku realizują zajęcia dydaktyczne w formie zdalnej. Wykorzystując nieobecność młodzieży w szkole oraz jednocześnie przygotowując się na jej powrót w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią powstała nowa siłownia. Będzie ona stanowiła świetną bazę do pracy nad kondycją fizyczna po przymusowej przerwie od tradycyjnego rytmu pracy szkoły.

Nowa sala fitness została wyposażona nowoczesny, profesjonalny sprzęt sportowy. Wyposażenie siłowni stanowią w dużej części urządzenia przy pomocy których można kształtować swoją sylwetkę. Osoby budujące siłę i chcące wyrzeźbić swoje ciało będą mogły skorzystać z ławeczek prostych, skośnych i poziomych. Stanowią one bazę do przeprowadzenia efektywnych treningów mięśni klatki piersiowej, pleców, ramion i brzucha. Sala na wyposażeniu posiada również akcesoria ze strefy ciężarów wolnych takie jak hantle stałe i regulowane oraz sztangi, które służą do zwiększania masy mięśniowej. Do wyposażenia siłowni należą także drążki do ćwiczeń, które urozmaicają ćwiczenia górnych partii ciała. Nieodzownym elementem wyposażenia są maszyny w strefie cardio: to rower treningowy, orbitrek i wioślarz, które pomagają spalić kalorie, wzmocnić stawy i wymodelować sylwetkę. Na ścianach  zamontowane zostały drabinki służące do ogólnorozwojowego treningu. Całe wyposażenie nowej sali do ćwiczeń  ułatwi codzienną pracę w ramach zajęć z wychowania fizycznego, a każdemu ćwiczącemu pozwoli na zaangażowanie i powrót do formy po okresie przymusowej izolacji. Nowy – atestowany sprzęt sprawi, że wszystkie ćwiczenia będą bezpieczne i efektywne.

Aktywności na siłowni towarzyszy strumień endorfin, wyzwalanych w trakcie ćwiczeń, dzięki czemu zmienia się samopoczucie, motywacja do danego działania, wiara we własne możliwości.

Nowy obiekt jest częścią zaplecza sportowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Warto podkreślić, że szkoła posiada komplementarne warunki do prowadzania zajęć z wychowania fizycznego. Składają się na nie wyremontowana sala gimnastyczna, nowe – wielofunkcyjne boisko sportowe oraz dwie sale do ćwiczeń fitness. Uzupełnienie zaplecza sportowego szkoły stanowią nowe i pachnące świeżością szatnie.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ

Z FOTORELACJĄ Z NOWEJ SALI FITNESS.