Olimpiada „Gwiezdny Krąg” – okręg dla ośmiorga uczniów Krzywoustego

Organizatorem XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy o systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej, jej wartościach oraz historii integracji europejskiej. Tegoroczne zawody na etapie szkolnym odbyły się 7 marca 2022 roku.

 

Z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią do etapu szkolnego, który polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru przystąpiło ośmioro uczniów: Agnieszka Bala (2mh), Jan Darul (3pol), Hubert Dmochewicz (2bch), Julia Murawiec (3oa),  Hubert Olszewski (3pr), Błażej Siuzdak (2ag), Julia Skilska (3bch) oraz Eryk Tuszyński (2bch).

Do etapu okręgowego, który odbędzie się 28 marca 2022 r. zakwalifikowali się wszyscy uczestnicy zawodów szkolnych znacznie przekraczając wymagany próg punktowy.

Agnieszce, Juliom, Błażejowi, Erykowi, Hubertom i Jankowi gratulujemy sukcesu na pierwszym etapie oraz życzymy wytrwałości i powodzenia podczas zawodów okręgowych.

Opiekunem uczniów jest Andrzej Kinderman.