Wiktoria Kowalska, Hubert Olszewski i Błażej Siuzdak z Krzywoustego na II etapie Olimpiady Znajomości Afryki

Do zawodów II etapu XX Olimpiady Znajomości Afryki w okręgu kujawsko-pomorskim Komitet Główny zakwalifikował 59 uczniów z 27 szkół średnich województwa. Wśród nich znaleźli się reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Wiktoria Kowalska z klasy 3matematyczno-humanistycznej, Hubert Olszewski 3prawniczej i Błażej Siuzdak z 2angielsko-geograficznej.

Etap okręgowy olimpiady przeprowadzono 5 marca 2022 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 70 pytań z zakresu geografii, działalności polskich misjonarzy i misjonarek, różnorodności społeczeństwa i kultury kontynentu afrykańskiego. Wyniki zawodów znane będą za kilka tygodni.

Wiktorii, Błażejowi i Hubertowi dziękujemy za dotychczasowy wkład pracy i życzymy awansu do kolejnego etapu – zawodów krajowych.

Uczniowie do olimpiady przygotowali się pod kierunkiem nauczyciela geografii – Andrzeja Kindermana.