Sajmon Koniec i Adrian Nalepa – młodzi statystycy z Krzywoustego

Dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią wzięło udział w tegorocznej VI Olimpiadzie Statystycznej. Do zawodów I stopnia (szkolnych), które przeprowadzono 3 listopada 2021 r w formie online przystąpili: Sajmon Koniec i Adrian Nalepa (obaj z klasy 3 politechnicznej). Zadaniem olimpijczyków było rozwiązanie testu składającego się z trzech części o różnym stopniu trudności: część I – pytania łatwe, część II – pytania średniej trudności i część III – pytania trudne.

Po sprawdzeniu prac okazało się, że Sajmon i Adrian uzyskali wysoką punktację, która pozwoliła Komisji Szkolnej zakwalifikować obu uczniów do kolejnego etapu olimpiady. Sajmon i Adrian        8 grudnia 2021 roku będą reprezentować „Krzywoustego”  na zawodach okręgowych VI Olimpiady Statystycznej. Obu pracowitym uczniom życzymy dalszych sukcesów olimpijskich.

Olimpiada statystyczna należy do olimpiad interdyscyplinarnych obejmujących wiedzę z zakresu statystyki oraz umiejętności jej praktycznego stosowania w obszarze analiz procesów społeczno-gospodarczych. Organizatorami olimpiady są: Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Opiekunem uczniów jest Andrzej Kinderman nauczyciel geografii.