Udział uczniów I LO w konkursie katyńskim 2021

Uczniowie z Krzywoustego po raz dwunasty uczestniczą w ogólnopolskim konkursie historycznym „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”, którego celem jest upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej.

Uczestnicy przygotowali 11 prac w wersji tradycyjnej i elektronicznej, wykorzystując zebrane pamiątki, zdjęcia i inne źródła o wybranych Polakach. Młodzież wykazała się niezwykłym talentem artystycznym i zmysłem estetycznym.

Udało się nawet nawiązać kontakt z wnuczką Franciszka Klempa – Panią Bogumiłą Klemp – Dyczek, która podzieliła się wspomnieniami o dziadku i udostępniła wyjątkowe pamiątki rodzinne.

W 12 edycji konkursu pod kierunkiem Pani Violetty Hejzy upamiętniono następujących katyńczyków : Franciszka Klempa, Jana Kleina, Jerzego Jeleniewicza, Jana Franciszka Górskiego, Tadeusza Pietrykowskiego i Edwarda Jana Kwitowskiego.

Z wielkim zaangażowaniem opracowali dostępne świadectwa uczniowie wielu klas : Weronika Piotrowska I mh, Agnieszka Bala i Tymoteusz Sobczak Imh, Marcelina Maciejewska I ag, Kornelia Zadłużna II pol, Kinga Mierwa II oa, Aleksandra Otto IIoa, Gracjan Polewczyński II mh, Maria Liedke i Zuzanna Olejarz II ag, Eliza Frankowska i Zuzanna Leśniewska III oa, Kaja Stróżyk III med i Zofia Strzyżewska II oa.

W najbliższym czasie poznamy wyniki konkursu. Gratulujemy uczestnikom i życzymy sukcesów w dalszej edukacji.