Wiktor Duliba laureatem głównej nagrody Konkursu „Władysław Bartoszewski w 100-lecie urodzin”

1 października 2022 r. w Sali Koncertowej Collegium Copernicanum w Bydgoszczy odbyła się uroczystość „Dialog. Pojednanie. Pokój. Władysław Bartoszewski w 100. rocznicę urodzin” zorganizowana przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Towarzystwo Polsko-Niemieckie. Patronat nad wydarzeniem objęli Ambasador Niemiec Thomas Bagger, JM Rektor UKW w Bydgoszczy Jacek Woźny, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, europoseł Radosław Sikorski oraz Starostwo Powiatu Nakielskiego. Dokonania prof. W. Bartoszewskiego – byłego ministra spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995 i 2000-2001 oraz Przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w latach 2001-2015 przedstawił w swoim referacie dr Sławomir Łaniecki z Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy.

W trakcie uroczystości nastąpiła ceremonia wręczenia głównej nagrody Konkursu „Władysław Bartoszewski w 100-lecie urodzin”, którego laureatem został Wiktor Duliba – uczeń klasy 1 mi I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Praca konkursowa Wiktora w formie prezentacji multimedialnej zyskała szczególne uznanie za walory merytoryczne i estetyczne. Zaproszeni goście, w tym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły,  uczestniczyli również w debacie oxfordzkiej przygotowanej przez reprezentacje uczniowskie z bydgoskich szkół.

„Warto być przyzwoitym, choć nie zawsze się opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto” – słowa prof. W. Bartoszewskiego wybrzmiewały niejednokrotnie podczas urodzinowej gali Wybitnego Polaka, Wielkiego Europejczyka, Orędownika Dialogu, Pokoju i Pojednania Międzynarodowego i niech niosą się szerokim echem.