Wizyta w gdańskim Muzeum II Wojny Światowej

W miniony wtorek- 15 października uczniowie klasy III politechniczno- angielskiej wraz opiekunkami: panią Kornelią Kwadrans- Gimińską oraz panią Violettą Hejzą zwiedzili gdańskie Muzeum II Wojny Światowej.

To niezwykłe miejsce otwarte zostało 23 marca 2017r. Już od dwóch lat zachwyca swoją monumentalnością, imponującymi eksponatami oraz rozbudowaną wystawą.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy pamiątki, filmy dokumentalne, zdjęcia ludzi, którym przyszło żyć w tych nieludzkich czasach. Ich wspomnienia, które można było usłyszeć, pozwalały poprzez swój autentyzm wczuć się w tragizm wojennych doświadczeń.

Liczne rekonstrukcje czołgów, kamienic czy bomb oddziaływały na wyobraźnię odbiorców. Wystawy skonstruowane są w taki sposób, że ukazują bieg historii już od traktatu wersalskiego, poprzez narodziny totalitaryzmów, najważniejsze bitwy w Europie i na świecie, aż po konferencje jałtańską i paradę zwycięstwa w Londynie.
Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem rozmachu, z jakim zostało stworzone to muzeum. Dzięki niemu mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną oraz wzbogacić się o nowe doświadczenia.

tekst : Weronika Kończal III pa

zdjęcia: Martyna Urban III pa